Modern Talking láz Magyarországon

A szirupos Modern Talking 85-ben lenyomta a teljes hazai zeneipart, a tinik között pedig eluralkodott az őrület.

talking1.jpg

 Fotó: Imdb

Gyerekkorom egyik meghatározó élménye volt a Modern Talking őrület, ami bizony a mi kis falusi iskolánk életét is áthatotta a 80-as évek közepén. Nem volt olyan barátnőm és barátom a kispajtások között, akinek a szobafalát ne díszítette volna egy Thomas Anders és Dieter Bohlen páros poszter. Emlékeim szerint azután a hirtelen felbukkanást és óriási sikert gyors hanyatlás követte, így 1987 tavaszán már ciki volt arról beszélni, hogy valaki a budapesti koncertjükre készül.

            Az NSZK duóról az első írásos magyar emlék Dévényi Tibi bácsi jóvoltából 1985 májusában bukkan fel a Képes Újságban, ahol a lemezlovas nagy jövőt jósol a You’re my heart, you’re my soul dalnak. A jóslat valóra is vált, hiszen az európai listákat is meghódító sláger nálunk is bevette a tinik szívét: hetekig vezette a Pop Tari Top-ot, rendszeresen játszotta a Petőfi adó és a Képes Lista élén is lecövekelt hónapokra. De vajon mi lehetett a szőke Bohlen és a barna, hosszú hajú Anders titka. Sokak szerint a kissé egysíkú, de fülbemászó muzsikájuk és csini kinézetük, amely ellen még a szigorúbb szülők sem tiltakoztak. Ez együtt meghozta a sikert a korábban már több produkciót is összegrundoló zeneszerző-producernek, a szőke Dieternek és az általa kiválasztott jó hangú sötét társnak, Thomasnak. Mivel a producer már a kezdetek kezdetén is szeretett volna betörni az angol és amerikai piacra, így a számaik eleve angol nyelven készültek, bár mindketten Németország nyugati felén születtek.

1985 nagy év volt számukra, nem csak amiatt, hogy a You’re my heart, you’re my soul hetekig vezette a slágerlistákat Európában, és valódi Modern Talking láz ütötte fel a fejét a tinik között, de a magánéletük miatt is. Dieternek ekkor született meg az első gyermeke, akinek a keresztapja természetesen Anders lett. Állítólag a diszkó-baby stílszerűen jött a világra, mivel a kórház személyzete az ominózus slágert tette be a szülés háttérzenéjeként. Mások szerint Anders jókora bonbon-csomaggal a hóna alatt személyesen adta elő a számot a kórház rajongó személyzetének. De még alig ocsúdtak fel a zenekar rajongói a nagy hírtől, máris bombaként robbant be a köztudatba, hogy az együttes másik sztárja, a lányok kedvence, Thomas oltár elé vezetett egy sportoló hölgyet, Norát. Az esküvői ceremónia a leglátványosabb sztár-házasságkötések közé tartozott, amiről részletesen tudósított a korabeli sajtó, akkor még nem lehetett sejteni, hogy a jó pár évvel idősebb ara nem csak a fiú szívére, de a karrierjére is pályázik majd.

És bizony ez a házasság, ez a kapcsolat lett minden bajok forrása. Hiába jöttek ki az újabb és újabb sikerszámok – mint a Cheri, Cheri Lady – hiába szavazott a fiatalok 40%-a rendszeresen Modern Talking számokra a slágerlisták készítésénél, a bandát körülvevő rajongás és a két fiú közötti barátság is szakadozni kezdett. 1986 második felében már nálunk is furcsa hírek terjedtek el róluk: miszerint autóbaleset érte őket, örökre szétváltak az útjaik, nem lesz újabb nagylemezük. Ezek a pletykák jócskán megtépázták a népszerűségüket, pedig azt még a hazai csapatok is igyekeztek táplálni: a Neoton rendszeresen feldolgozta a számaikat, Fenyő Miklós Modern Hungária formációja pedig nem titkoltan még a nevüket is lekoppintotta, az I. Emelet egy Cannes-i zenei kiállításon Dieterrel fotózkodott, hogy minél nagyobb publicitásra tegyenek itthon szert.  Felröppent az a pletyka is, hogy ők is jönnek majd az SOS Gyermekfalu javára szervezett nagykoncertre 1986 szeptemberében, de végül csak a Bohlen által pályára állított C. C. Catch lépett fel a Budapest Sportcsarnok színpadán.

talking2.jpg

Fotó: Imdb

Ez egyébként nem is meglepő. hiszen a Modern Talkingról köztudott volt, hogy nem igazán vállaltak valódi fellépéseket, ők stúdiózenészeknek tartották magukat. TV-showkban, videóklippekben gyakran lehetett látni őket, de az első személyes koncertre egészen 1986 végéig kellett várni még Európában is. Ennek sikerén felbuzdulva Thomas Anders, a korábban már emlegetett feleségével együtt egyszemélyes koncertturnéra indult, amelyből nem hagyták ki Budapestet sem. 1987 áprilisában tartottak négy koncertet nálunk, ahol a közönség őrjöngött, a kritikusok viszont negatívan nyilatkoztak a playback technikáról és arról, hogy Dieter miért nem jelent meg. A producer-zeneszerző folyamatos elfoglaltságai miatt nem vett részt ugyanis a körúton, a rossz nyelvek szerint egyszerűen nem tudta elviselni Thomas feleségét, Norát. Azt sem nézte jó szemmel, hogy John Lennon és Yoko Ono mintájára a párocska meztelen pózolt a hitvesi ágyban különféle lapoknak. Mások szerint viszont jó szakember lévén már ekkor sejtette, hogy a Modern Talkingnak lassan leáldozik, és nem érdemes több energiát beletenni a bukó zenekarba. 1988-ban, három-négy éves tündöklés után, 42 millió eladott lemezzel a hátuk mögött végül a Modern Talking hivatalosan is feloszlott. Az In Hundred Years című video felvételeinél ugyanis Thomas nem jelent meg, helyette feleségével Milánóba indult fürdőruhát vásárolni. A botrány után Dieter egyszerűen „kipakolt” a sajtónak és bejelentette a duó megszűnését.

További érdekességekért, képekért és nettó retró életérzésért látogassa meg Facebook oldalunkat!

Legyen az első!

Szóljon hozzánk!